AKTUALNOŚCI

Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna

Lider wygrywa z Gorzyczanką, bramkarz Piotr Walczak w roli głównej.

W 26 kolejce rozgrywek nasza drużyna uległa zespołowi Pogoni Nowe Skalmierzyce 4-1/3-0/.

Niestety rywale udowodnili swoją wyższość na boisku, strzelając dość szybko naszej drużynie 3 bramki, co w zasadzie ułożyło przebieg meczu. Zwłaszcza pierwsza połowa nie pozostawiła złudzeń, kiedy rywale zaciekle atakowali naszą bramkę stwarzając wiele groźnych sytuacji. Tylko dzięki przytomności i niesamowitym interwencjom naszego bramkarza Piotra Walczaka, udało się się ograniczyć ilość straconych bramek. Nasz bramkarz w 40 min., zdołał nawet obronić rzut karny, broniąc trudną piłkę tuż przy słupku. Druga połowa w początkowych fragmentach miała dość podobny przebieg, już w 50 min. były zawodnik Gorzyczanki Mateusz Sobczak występujący obecnie w barwach Pogoni, będąc w 100% sytuacji sam na sam z bramkarzem, przegrał z kretesem pojedynek z Piotrem Walczakiem, który nie pozostawił złudzeń byłemu koledze z zespołu.

Nieoczekiwanie gra na boisku uległa zmianie, gdyż rywale po wyczerpującej pierwszej połowie wyraźnie tracili siły. W efekcie w 60 min. po kapitalnym strzale Dmytro Polianovskiego z 20 metrów, piłka pomimo interwencji bramkarza znalazła drogę do siatki tuż przy słupku bramki rywali. Od tego momentu gra Gorzyczanki nabrała rytmu i mecz był bardziej wyrównany. Nie oznacza to że lider nie tworzył akcji podbramkowych, w 75 min. ponownie w sytuacji sam na sam obronną ręką wyszedł nasz bramkarz Piotr Walczak. W 80 min. bliski zdobycia gola był Damian Izydorski, kiedy po minięciu obrońcy i nieskuteczniej interwencji wybiegającego bramkarza, oddał minimalnie niecelny strzał. W ostatniej minucie spotkania po szybkiej kontrze rywale ustalili wynik meczu na 4-1.

W przekroju całego spotkania Pogoń była zdecydowanie lepszym zespołem, szkoda „przespanej” pierwszej połowy która ustawiła przebieg meczu, jak się jednak okazało z liderem można powalczyć, co pokazali nasi zawodnicy w drugiej odsłonie meczu.